Zielone osiedle

Nasi rodacy kupując mieszkania często kierują się tym, czy blisko znajduje się duża ilość zieleni. Badania potwierdzają, że tereny zielone oraz zbiorniki wodne blisko nieruchomości czynią ją interesującą dla osób szukających mieszkania. W zieleni jest więc wartość ekonomiczna a także wiele pozytywów dla mieszkańców. Będziemy przy takich terenach czuć się lepiej, pojawi się lepsza koncentracja, a także chętniej będziemy zawierać nowe znajomości.

Oczywiście teren zielony ma świetny wpływ na dzieci, które będą się lepiej rozwijały poznając procesy zachodzące w przyrodzie. Dzieci z ADHD czy osoby starsze również będą czuły się tam lepiej. Tereny zielone wpłyną na nasze lepsze samopoczucie oraz więcej spokoju. Zieleń ma swoją ogromną rolę również w dużych miastach. Parki, gdzie jest dużo drzew oczyszczają powietrze, które w aglomeracjach jest niezwykle zanieczyszczone. Można liczyć na to, że mieszkanie przy terenach zielonych będzie 3 razy mniej zanieczyszone. Firmy deweloperskie starają się więc coraz mocniej dbać o to, by na terenie powstających osiedli zapewnić miejsca zielone. Dlatego blisko osiedli mamy nowe parki, w których rośliny mają gwarantować lepsze powietrze dla mieszkańców przez stały proces fotosyntezy. Tereny zielone są również szansą na oszczędności. W okresie zimowym można zmniejszyć koszty ogrzewania, gdyż będą one ochraniać przed zimnym wiatrem, a latem koszty klimatyzacji, gdyż drzewa ograniczą dopływ słońca. Zieleń w około placu zabaw to dodatkowe miejsce do zabawy dla dzieci. Tam również pojawi się czyste powietrze, w którym dzieci będą się dobrze czuły.

Przy osiedlu warto zadbać również o dobrze zagospodarowany plac zabaw, który będzie ogrodzony dla bezpieczeństwa dzieci na nim się bawiących. Poza tym trzeba zadbać również o bezpieczeństwo wszystkich instalacji znajdujących się na placu, dlatego muszą one przechodzić kompleksowe badania techniczne każdego roku. Teren zielony przy budynku ma więc istotną rolę i może zachęcić innych do kupowania nieruchomości. Poza tym będzie budował większą wartość mieszkań, a już tam obecni będą się lepiej czuć.